dapoksetyna cena

Cena Dapoksetyna: w czym tkwi sekret tanich leków

Dapoksetyna — najbardziej skuteczne lekarstwo na przedwczesny wytrysk na rynku Polski. Ponad 90% mężczyzn po zażyciu leku ma szansę opóźnić orgazm i dać przyjemność partnerce. Długość aktu seksualnego zwiększa się 3-4 razy i wynosi co najmniej 4 minuty. Inne leki zapobiegające wczesnemu zakończeniu, słabiej działają na organizm i często wywołują skutki uboczne.

Pomimo wysokiej jakości i unikalnego efektu Dapoksetyna, jego cena pozostaje przystępną. Mężczyźni o średnich zarobkach mogą pozwolić sobie na regularne stosowanie leków. Dlaczego firmy farmaceutyczne zrezygnowali z możliwości zwiększyć zyski i nie stały się zawyżać cenę na Dapoksetyna? Przeprowadziliśmy małe śledztwo i zorientowali się w przyczynach niskiej ceny leków.

Wyprodukowanie Dapoksetyna

Gigant farmaceutyczny „Eli Lilly” początkowo opracowywał Dapoksetyna jak leki przeciwdepresyjne. Jednak badania kliniczne wykazały, że lek prawie nie wpływa na stan psychiczny badanych, natomiast mężczyźni po zażyciu tabletki mogą znacznie dłużej uprawiać seks. Prace nad lekiem kontynuowano w nowym kierunku.

Dapoksetyna pojawił się na półkach aptek pod nazwą handlową „Priligy” i od razu wzbudził zainteresowanie u mężczyzn. W Polsce w pierwszym miesiącu sprzedaży lekarze wypisali ponad 15 tysięcy recept na preparat. Według ekspertów ponad 100 tysięcy polaków regularnie z niego korzystają.

W 2003 r. firma „Johnson & Johnson” nabyła prawa do produkcji Priligi. Transakcja przyniosła takie same korzyści zarówno sprzedającemu, jak i kupującemu. „Eli Lilly” otrzymał dość duże odszkodowanie i był w stanie skoncentrować się na nowych projektach, a „Johnson & Johnson” zyskał rozpoznawalną markę, która przynosi stały dochód. Nowy właściciel nie zmienił ani strategii marketingowej, ani ceny na Dapoksetyna, co pozwoliło rozwinąć sukces finansowy.

Czym jest spowodowana niska cena Dapoksetyna?

Od momentu wyprodukowywania cena Dapoksetyna prawie się nie zmieniła. Pomimo inflacji i kryzysów finansowych, w ciągu ostatnich 15 lat lek wzrósł w cenie o nie więcej niż 10 złotych. „Johnson & Johnson” nie zwiększa kosztu leku z trzech powodów.

Niska cena produkcji

Dapoksetyna jest bardzo prosty i tani w produkcji. Produkcja preparatu nie wymaga dużej liczby specjalistów lub zakupu drogich surowców. Ze względu na niskie wydatki, firma farmaceutyczna może uniknąć zwiększenia ceny na lekarstwo.

W ciągu ostatnich 5 lat „Johnson & Johnson” zmodernizował sprzęt, dzięki czemu produkcja Dapoksetyna jest jeszcze tańsza. Firma skorzystała z okazji, aby uzyskać dodatkowe zyski, nie dostarczając finansowego dyskomfortu klientom.

Pojawienie się nowych konkurentów

Cena Dapoksetyna pozostaje niska ze względu na pojawienie się wielu innych leków, które pomagają mężczyznom kontrolować orgazm:

  • naturalnych biologicznych dodatków poprawiających pracę układu rozrodczego;
  • maści, kremy i żele, które mają działanie znieczulające;
  • leki generyczne Priligy to tańsze leki zawierające tę samą substancję czynną.

W obliczu ostrej konkurencji „Johnson & Johnson” musi starannie regulować swoją politykę cenową. Niska cena Dapoksetyna pozwala na utrzymanie wysokiego zainteresowania lekiem od potencjalnych nabywców.

Utrzymanie stałych klientów i pozyskiwanie nowych

Dapoksetyna okazał się niedrogim i niezawodnym lekarstwem na przedwczesny wytrysk. Dzięki lekowi pojawienie się problemów z samokontrolą podczas seksu nie powoduje obciążenia budżetu. Podwyższenie ceny Dapoksetyna spowodowałoby niezadowolenie konsumentów. W przypadku wzrostu cen lekarstwo przestaną kupować 27% mężczyzn, co prowadzi do znacznych strat dla firmy farmaceutycznej.