jak przedłużyć seks

Przedwczesny wytrysk: konsekwencje i leczenie

Szybki wytrysk jest drugim najczęstszym problemem seksualnym u mężczyzn. Z tego powodu miliony przedstawicieli silniejszej płci nie mogą prowadzić normalnego życia seksualnego i, w rezultacie, cierpią z powodu niskiej samooceny i innych zaburzeń psychicznych.

Dlaczego występuje przedwczesny wytrysk? W jaki sposób problem seksualny wpływa na życie człowieka? To powiemy dalej.

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia, ejakulacja jest uważana za szybką, jeśli pojawia się podczas pierwszej minuty seksu lub przed wprowadzeniem penisa do pochwy. Niektórzy wybitni seksuolodzy twierdzą, że ejakulacja, która nastąpiła w pierwszych trzech minutach stosunku, również musi być uważana za przedwczesną, ponieważ taki krótki stosunek seksualny jest poza normą. Przypomnijmy, że według statystyk średni czas trwania seksu wynosi nieco ponad 8 minut.

Przez długi czas uważano, że tylko niedoświadczeni seksualnie mężczyźni cierpią na szybki wytrysk. Bardziej szczegółowe badanie tego zaburzenia wykazało, że przedwczesny wytrysk może być objawem poważnych chorób. Dlatego przy pierwszych oznakach zaburzeń seksualnych lepiej jest skonsultować się z lekarzem w celu zdiagnozowania i rozpoczęcia leczenia.

Przyczyny szybkiego wytrysku

Krótkotrwały związek seksualny może być spowodowany następującymi przyczynami:

  • Zwiększona wrażliwość żołędzi penisa. To zaburzenie może być wrodzone i nabyte. Przy zwiększonej wrażliwości żołędzi penisa, czas trwania seksu jest zawsze w przybliżeniu taki sam, a powtarzające się akty seksualne nie trwają dłużej niż pierwszy.
  • Vesiculitis — zapalenie pęcherzyków nasiennych, w których gromadzą się plemniki. Objawem choroby jest nieregularny gwałtowny wytrysk. Często zapaleniu pęcherzyków towarzyszy stan zapalny gruczołu krokowego. W przypadku braku leczenia zaburzenia te mogą prowadzić do wytrysku wstecznego — wyrzut nasienia do pęcherza zamiast cewki moczowej.
  • Problemy psychologiczne. Uraz dziecka, stres, nieudane doświadczenia seksualne mogą spowodować szybki wytrysk. Problem seksualny spowodowany zaburzeniem psychicznym może w końcu zniknąć, ale w niektórych przypadkach potrzebna jest pomoc lekarza.
  • Długa nieobecność w stosunkach seksualnych. W tym przypadku przedwczesny wytrysk jest spowodowany przez banalne nadmierne wzbudzanie. Co do zasady, z powtarzającymi się aktami seksualnymi, zaburzenie znika.
  • Niedoświadczenie. Pierwszym kontaktom seksualnym zwykle towarzyszy nadmierne podniecenie, strach i stres. Taki emocjonalny koktajl nie sprzyja intymnym możliwościom człowieka i może powodować szybki wytrysk. Nie trzeba się martwić. Regularne życie seksualne pomoże pozbyć się problemu.

Konsekwencje przedwczesnego wytrysku

Szybki wytrysk znacznie obniża jakość życia człowieka. Prowadzi to do wielu problemów, między innymi:

  • Zmniejszona samoocena. Większość mężczyzn cierpiących na tę chorobę uważa się za gorszych i bardziej podatnych na stres i depresję.
  • Niemożliwość nawiązania nowego związku seksualnego. Mało prawdopodobne, że nowa partnerka będzie zadowolona z dwuminutowego stosunku seksualnego.
  • Zerwanie relacji lub rozwód. Życie seksualne jest ważną częścią związku mężczyzny i kobiety. Problemy intymne mogą znacznie pogorszyć relacje z ukochaną osobą.
  • Zwiększy prawdopodobieństwo zdrady. Niektóre kobiety, nieczerpiące satysfakcji z partnera, zaczynają poszukiwać pełnoprawnego życia seksualnego z boku.
  • Wysokie ryzyko nieplanowanej ciąży. Jeśli para używa sposobu zapobiegania ciąży metodą przerwanego stosunku seksualnego, mężczyzna może nie mieć czasu na usunięcie penisa przed wytryskiem.

Przedwczesny wytrysk jest poważnym problemem, którego nie można zignorować. Aby nie zagrażać zdrowiu, jeśli masz objawy choroby, natychmiast skonsultuj się z lekarzem lub skorzystaj z Dapoksetyny.

Co to jest Priligi i dlaczego jest skuteczny w przypadku przedwczesnego wytrysku?

Używanie leków przedłużających stosunek seksualny jest najwygodniejszym sposobem na pozbycie się przedwczesnego wytrysku. Po zażyciu jednej pigułki mężczyzna może uratować kilka godzin kontaktu seksualnego.

Najpopularniejszym lekiem tej grupy jest Dapoksetyna, która pojawiła się w sprzedaży na początku 2000 roku pod nazwą handlową „Priligy". Zasada działania leku polega na spowolnieniu procesu wychwytu zwrotnego serotoniny. Utrudnia to przekazywanie sygnałów o przyjemności seksualnej i zapobiega wczesnemu wytrysku. Jedna tabletka Dapoksetyny działa przez 12 godzin.

Przed użyciem leku należy uważnie przeczytać instrukcje. Nie należy przyjmować leku podczas odwadniania lub w stanie nietrzeźwości. Naruszenie zasad korzystania z Priligy prowadzi do pojawienia się skutków ubocznych. Przy właściwym stosowaniu leku mężczyzna nie odczuwa dyskomfortu podczas stosunku płciowego.