przedwczesny wytrysk przyczyny

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk jest problemem seksualnym, który może wystąpić u każdego. Z tego powodu nawet sportowcy i mężczyźni prowadzący zdrowy styl życia nie są ubezpieczeni. Prawdopodobieństwo rozwoju choroby również nie zależy od wieku: wczesny wytrysk można zaobserwować u młodych chłopców i doświadczonych przedstawicieli silniejszej płci.

Jakie są powody utraty kontroli nad swoimi uczuciami podczas stosunku? O czynnikach przyczyniających się do rozwoju choroby i możliwych sposobach leczenia powiemy w tym materiale.

Czym jest przedwczesny wytrysk?

W kręgach naukowych wciąż trwają dyskusje, dotyczące ram czasowych wczesnego wytrysku. Specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia twierdzą, że wytrysk można nazwać przedwczesnym, jeśli miał miejsce przed wprowadzeniem penisa do pochwy lub podczas pierwszej minuty kontaktu seksualnego. Niektórzy autorytatywni seksuolodzy nie zgadzają się z tym i uważają, że stosunek płciowy, trwający 2-3 minuty, również nie może być nazwany pełnoprawnym.

Możesz spojrzeć na problem z drugiej strony. Jeśli czas trwania intymnego kontaktu jest krótszy niż średnio sześć i pół minuty — jest to okazja do refleksji na temat stosowania tabletek w leczeniu przedwczesnego wytrysku i innych metod leczenia tej choroby.

Przedwczesny wytrysk: przyczyny

Rozwój zaburzeń seksualnych może wynikać zarówno z przyczyn psychicznych, jak i fizycznych.

Pierwszymi czynnikami są następujące czynniki:

 • Brak doświadczenia seksualnego. Nerwowość człowieka na początku życia seksualnego, strach przed pojawieniem się przed partnerką w niekorzystnym świetle to emocjonalny koktajl, który nie przynosi korzyści intymnej wytrzymałości. Z reguły przy zdobywaniu doświadczenia mężczyzna uczy się kontrolować wytrysk i unika przedwczesnego zakończenia stosunku.
 • Stres. Pomimo tego, że seks jest uważany za jeden z najlepszych sposobów na złagodzenie stresu emocjonalnego, uraz moralny może sprawić złośliwy żart z mężczyzną w łóżku. Często przedstawiciele silniejszej płci muszą przyjmować leki w celu leczenia przedwczesnego wytrysku, w szczególności Priligy Dapoksetyna.
 • Zmiana partnera. Nowość wrażeń może przerodzić się w problem wczesnego wytrysku. Najczęściej zaburzenie znika po tym, jak mężczyzna nauczy się ufać partnerce.
 • Poprzednio przeżyta przemoc. Uraz psychiczny powoduje nagłe pojawienie się przedwczesnego wytrysku bez żadnych przesłanek. Aby pozbyć się tej choroby, konieczne jest kompleksowe leczenie obejmujące psychoterapię i leki.

Fizyczne przyczyny przedwczesnego wytrysku są znacznie większe:

 • Nadwrażliwość żołędzia penisa. W tym przypadku czas trwania aktu seksualnego jest zawsze taki sam i wynosi nie więcej niż 3 minuty.
 • Uszkodzenie odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Mechanizm wytrysku jest uszkodzony, co prowadzi do przedwczesnego zakończenia.
 • Choroby zapalne układu moczowo-płciowego. Problemy seksualne pojawiają się nagle, a wytrysk towarzyszy bolesnym odczuciom.
 • Zaburzenia w układzie hormonalnym. Zredukowane poziomy testosteronu lub nadczynność tarczycy prowadzą do utraty kontroli nad przedwczesnym wytryskiem.
 • Zatrucie alkoholem, nikotynami lub substancjami narkotycznymi.
 • Choroby zakaźne.

Bez względu na przyczynę rozwoju wczesnego wytrysku, problem można szybko przezwyciężyć, jeśli środki terapeutyczne zostaną podjęte na czas.

Metody leczenia przedwczesnego wytrysku

Najprostszym i najtańszym sposobem na walkę z wcześniejszym zakończeniem stosunku płciowego jest przyjęcie leku Priligy Dapoksetyna. Pozwala mężczyźnie kontrolować swoje uczucia podczas seksu i zapobiegać przedwczesnemu wytryskowi. Zastosowanie leku pozwala osiągnąć satysfakcję jak mężczyźnie, tak również i kobiecie. Przy przestrzeganiu instrukcji Priligy jest całkowicie bezpieczny dla męskiego organizmu i nie powoduje patologii nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Mniej popularne są inne terapie w leczeniu dysfunkcji seksualnych:

 • Usunąć część końcówek nerwów z głowy penisa chirurgicznie.
 • Specjalne ćwiczenia mające na celu przedłużenie stosunku seksualnego.
 • Stosowanie smarów lub prezerwatyw ze znieczuleniem obniżającym czułość.
 • Nietradycyjne sposoby walki z wczesnym wytryskiem (fizjoterapia, joga, akupunktura, masaż i inne).

Niezależnie od przyczyn zaburzeń seksualnych, w większości przypadków jest to łatwe do wyleczenia. Terminowe rozpoczęcie terapii pomaga mężczyźnie szybko uzyskać kontrolę nad wytryskiem i przestać obawiać się przedwczesnego zakończenia stosunków seksualnych.