sposoby przedłużania seksu

Czy można wstrzymać przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk to dysfunkcja seksualna, która dotyczy dużej części mężczyzn. Problem polega na niezdolności do kontrolowania wytrysku nasienia, co uniemożliwia uzyskanie satysfakcji seksualnej przez partnerkę.

Jak duży jest to problem może świadczyć fakt, że może on być powodem wielu frustracji, konfliktów, depresji i lęków, dlatego też szybko należy podjąć kroki, które pozwolą opanować problem.

Sposoby, które pozwalają wstrzymać przedwczesny wytrysk

Znanych jest kilka sposobów, które mogą pomóc. Jednak w większości przypadków powinny one być stosowane jako uzupełnienie terapii prowadzonej u seksuologa. Zazwyczaj same nie rozwiążą problemu. Poniżej krótkie opisy kilku sposobów, które mogą po części pomóc opanować problem.

  1. Rozładowanie napięcia seksualnego przed stosunkiem za pomocą masturbacji.
  2. Metoda ucisku Mastersa and Johnsona, która polega na opanowaniu umiejętności rozpoznania zbliżającego się wytrysku i zatrzymania go przed momentem kiedy ma do niego dojść. Należy uciskać penis na chwilę przed zakończeniem. W czasie kiedy mężczyzna będzie wyczuwał szybkie nadejście orgazmu musi wyjść z kobiety i wykonać ucisk od góry w miejscu ujścia cewki moczowej.
  3. Wykorzystanie prezerwatywy – na rynku dostępne są specjalne prezerwatywy, które zostały pomyślane o przedłużaniu stosunku, są nasączone środkiem znieczulającym.
  4. Dekoncentracja, a więc myślenie podczas stosunku o innych rzeczach, a najlepiej o rzeczach niezbyt przyjemnych.
  5. Stosowanie różnych preparatów, których zadaniem jest przedłużenie stosunku (preparaty takie nie posiadają właściwości leczniczych).
  6. Należy zwiększyć częstotliwość odbywanych stosunków, a więc powinno ich być więcej, co ma wpłynąć bezpośrednio na opóźnienie wytrysku.
  7. Spożycie alkoholu daje efekt opóźniający wytrysk, jednak nie jest to działanie polecane, tym nie mniej dobrze jest wiedzieć, że alkohol jest czynnikiem opóźniającym.
  8. Relaks – na początku zaraz po włożeniu penisa dobrze jest nie wykonywać żadnych ruchów. Takie działanie pozwoli się zrelaksować. Po wyczuciu spadku podniecenia można zacząć powoli się poruszać. Należy pamiętać o wykonywaniu wolnych oddechów przez nos.
  9. Należy co kilkadziesiąt sekund wykonywać głębokie oddechy w zależności od potrzeby. Ćwiczenie to wygląda następująco: należy wziąć głęboki oddech i zamknąć oczy, a po 5 sekundach wypuścić powietrze. Takie działanie powinno obniżyć podniecenie i wytrysk powinien się oddalić.

Z myślą o pacjentach mających problem z przedwczesnym wytryskiem powstało kilka pozycji książkowych, w których mogą oni znaleźć szereg porad, które pomocnych w walce z przedwczesnym wytryskiem.

Stosowanie leków

Niektórzy zadają sobie pytanie czy warto jest stosować leki na przedwczesny wytrysk. Jednak w tym względzie mężczyzna musi sam zdecydować i sam podjąć decyzję o ich użyciu. W mediach można znaleźć różne reklamy środków przeznaczonych do opóźniania wytrysku, Jednym z takich preparatów jest Priligy, lek pochodzący z Anglii, dostępny jedynie w Internecie.

Jednak najlepszym sposobem leczenia farmakologicznego jest stosowanie leków przepisanych przez lekarza. Obecnie na rynku znajduje się sporo preparatów, które podnoszą sprawność seksualną. Wśród nich znajdują się leki przeznaczone specjalnie do leczenia przedwczesnego wytrysku. Do bardziej popularnych należą: Orgasm Control lub Delay Gel. Są dostępne w formie tabletek, ale również jako żele zmniejszające wrażliwość na bodźce.

Najlepszą metodą dla pacjenta jest połączenie leczenia farmakologicznego z odpowiednimi ćwiczeniami.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy najpierw dokładnie zaznajomić się z ulotką, tak aby dobrze poznać jego działanie. Jednak pamiętajmy, że zawsze w każdym wypadku zastosowanie leku jest ostatecznością kiedy inne metody są nieskuteczne, bowiem ich nadużywanie może okazać się szkodliwe dla całego organizmu.